Протидія булінгу

Профілактика булінгу в закладах освіти

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

Булінг (цькування) – дії учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному чи сексуальному насильстві. Такі дії вчиняються стосовно дитини чи дитиною стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого може бути заподіяна шкода психічному чи фізичному здоров’ю потерпілого. Булінг може здійснюватись також із застосуванням засобів електронних комунікацій.

ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

З прикладами уроків з протидії булінгу в закладах освіти та відповідним системним підходом можна ознайомитись за посиланням

Навчально-методичний посібник «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти».

  • В Розділі І посібника розміщено навчальну програму «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти» для слухачів очної форми навчання в системі післядипломної педагогічної освіти.
  • Розділ ІІ містить теоретичний та практичний матеріал для викладання Програми. Даний матеріал структуровано відповідно до тематичних модулей. Особливу увагу приділено визначенню та розмежуванню понять «насильство», «жорстоке поводження», «ґендерно зумовлене насильство», «ґендерна рівність», «дискримінація», «домашнє насильство», «булінг»; формуванню навичок ідентифікації постраждалих від жорстокого поводження, насильства, ґендерно зумовленого насильства, домашнього насильства, булінгу.
  • Розділ ІІІ містить методичні розробки: «Структуру програми циклу тренінгів для педагогів «Запобігання та протидія проявам насильства: діяльність закладів освіти» та «Тренінг для батьків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти «Протидія та реагування на випадки насильства над дітьми».

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

ОРГАНІЗАЦІЇ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ ПРОБЛЕМАМИ БУЛІНГУ В УКРАЇНІ

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/orgaizaciyi-yaki-zajmayutsya-pitannyami-buingu-v-ukrayini

БЕЗПЕЧНА ШКОЛА – НІК ВУЙЧИЧ (ВІДЕО)

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/bezpechna-shkola-nik-vujchich-video 

 

 

Через пандемію #COVID19 діти проводять більше часу онлайн. Технології допомагають навчатися та спілкуватися, але онлайн світ має багато ризиків

Сьогодні, в День безпечного інтернету, ми хочемо поговорити про кібербулінг.

За даними нашого опитування:
?Кожна третя дитина віком 6-17 років бувала жертвою кібербулінгу.
?Кожна п’ята дитина повідомила, що через кібербулінг пропускала школу.
?А кожна дев’ята дитина постраждала від секстингу.

❓Чи знає ваша дитина про безпечну поведінку та спілкування онлайн? Що робити, якщо вона стала жертвою кібербулінгу? А як з нею розмовляти, якщо вона сама є кібербулером?

Разом із нашим партнером Всеукраїнський громадський Центр “Волонтер”, ми підготували підбірку корисних матеріалів для батьків та вчителів

?Як захиститися від кібербулінгу https://uni.cf/3Jg2C75
?Як захистити дитину від секстингу https://uni.cf/3spplql
?Як зробити цифровий світ дружнім до дітей https://uni.cf/3gw4V9O
?Як захиститися від онлайн-грумінгу https://uni.cf/3gtyRTO
?Дитина і соціальні мережі: що варто знати батькам, щоб захистити дитину https://uni.cf/3ou5yVp
?Про кібербулінг для дітей https://uni.cf/3ouPBMP
?Про кібербулінг для підлітків (відеокурс за участі Анни Трінчер та Насті Каменських) https://uni.cf/33qumDb
?10 запитань про кібербулінг https://uni.cf/3tpTBjz